OFICJALNA STRONA POLSKIEGO IMPORTERA PRESTIGE ITALY

Prestige logo
Tel: 784 970 857 (Poniedziałek - Piątek: 11:00 - 18:00) | 

Dopasowane

Saddle fitting to nasza specjalność!

Siodła Prestige są produkowane z najwyższej jakości materiałów. Zarówno konstrukcja wewnętrzna jak również skóra użyta do wykończenia każdego siodła, to przemyślany wybór.

Wszystkie siodła Prestige są bardzo wytrzymałe objęte dwuletnią gwarancją na skórę i dożywotnią na łęk.

A to wyłącznie dlatego, że siodła Prestige:

takto plastyczny produkt, który można indywidualnie dopasowywać do nawet najbardziej niestandardowego konia
takwyposażone są w terlicę pozwalającą na zmianę rozstawu łęku od rozmiaru 27 do 37 bez konieczności wymiany całego łęku i co ważne nie naruszając konstrukcji siodła
takmają również możliwość zwiększania lub zmniejszania grubości i napchania poduszek uzyskując tym samym odpowiedni balans siodła

Dzięki takim możliwościom samego produktu, dodatkowo znajomością anatomii końskiego grzbietu i wiedzą zdobytą na szkoleniach prowadzonych przez profesjonalnych Saddle Fitterów jesteśmy w stanie zaoferować Państwu profesjonalną usługę i bardzo dobry produkt.

Taką usługę powinien zagwarantować każdy sprzedawca siodeł, niestety w rzeczywistości jest inaczej.

Dlatego zanim zdecydujesz się zakupić siodło powinieneś mieć pewność że:

takpasuje do Twojego konia i uwzględnia mankamenty jego grzbietu, lub wielu koni, wówczas sprzedawca powinien poinformować o możliwości skorygowania położenia siodła na niektórych koniach, które mają niestandardowe grzbiety a również będą pracować pod tym siodłem (w tej sprawie najlepiej poradzić się saddlefittera)
takpasuje do jeźdźca
takistnieje możliwość przymiarki
takjest możliwość korekty siodła po czasie np. w sytuacji zmiany konia, lub rozbudowy jego muskulatury, jak wygląda taka korekta, jakie są koszty z tym związane i ile to trwa

Takie usługi jak zmiana rozstawu łęku lub całego łęku powinien robić tylko przeszkolony Saddle Fitter w odpowiednio przystosowanym do tego miejscu i po wcześniejszym zobaczeniu końskiego grzbietu.

Saddle fitting

Nigdy nie rób tego sam!

Nie zawsze zmiana samego rozstawu łęku wystarczy aby mieć pasowne siodło, możesz spowodować utratę odpowiedniego balansu siodła a to może doprowadzić do nierównomiernego rozkładu ciężaru, możesz naruszyć konstrukcję siodła.

Bez odpowiednich narzędzi nie jesteś w stanie pobrać miary twojego konia, określić jego rozstawu łęku, punktu ciężkości itp.

Zakup siodła to poważna decyzja, to nieodłączny element pracy jeźdźca i konia, dlatego powinno być idealnie dopasowane i stwarzać optymalne warunki pracy.

Źle dopasowane siodło może wyrządzić wiele nieodwracalnych szkód i powodować takie zachowania jak:

takjednostronny brak posłuszeństwa
takusztywnienie
takrzucanie głową
taknieodpowiednie wygięcie
takodmowa skoku
takuciekanie po przeszkodzie i wiele innych

Zdarza się, że konie zbyt długo pracujące pod niepasownym siodłem nabierają nieodwracalnych nawyków, mogą po jakimś czasie nabawić się schorzeń wymagających konsultacji weterynarza, a nawet zostać wyeliminowane ze sportu.

Saddle fitting

Skontaktuj się z nami a zagwarantujemy Ci:

takjazdę próbną
takdojazd do stajni
takdoradztwo i profesjonalną usługę saddlefittingu
takpomiar konia
takzakup pasownego siodła anatomicznie dopasowane do końskiego grzbietu możliwości późniejszych korekt.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: pod numerem telefonu: 784 970 857, w zakładce kontakt lub pisząc na adres e-mail: